Siyah Sarımsak 1 Baş

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 20,20₺

  • KDV Hariç: 20,00₺

Normal Sarımsaktan daha faydalı olduğu söylenen siyah sarımsak, Japonya, Avustralya, Amerika ve Avrupa ülkelerinde mutfak sektöründe oldukça popüler bir yere sahiptir. Siyah sarımsak aslında bilinen sarımsaktan farklı değildir. Normal sarımsak bir ay boyunca belirli nem ve ısı altında tutularak kontrollü bir şekilde kurutulur. Bu fermantasyon sonrasında beyaz olan sarımsağın dişleri siyaha döner. Özellikle Asya mutfağında sık sık kullanılan siyah sarımsak çok faydalı olması sebebi ile Avrupa' da da tercih edilmektedir.

Siyah sarımsak kansere karşı daha etkilidir. Fermantasyon sonucu kanserle savaşan özellikleri yoğunlaştırılmıştır. Kolesterolü düşüren bir madde içerir ve bu maddenin seviyesi normal sarımsağa göre çok daha yüksektir. Enfeksiyonlara karşı da daha etkili olan Siyah Sarımsak, normal sarımsağa göre daha fazla antiseptik, antifungal, antiviral, antioksidan ve antibakteriyel bileşen içermektedir.Siyah sarımsak normal sarımsağa göre 2 kat fazla antioksidan içerdiği için kronik hastalıklarda, dolaşım sistemi hastalıklarında, romatoid arterit ve Alzheimer' a karşı oldukça etkilidir.

Siyah Sarımsak kurutulmuş meyve tadında olup daha şekerli ve tütsülenmiş bir tada sahiptir. Siyah sarımsak beyaz sarımsağın aksine ağız kokusuna sebep olmaz.

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Etiketler: siyah, sarımsak